Почитувани,

Ако сте студенти во последната година на студии или пред дипломирање, ве охрабруваме да аплицирате за Masters 101 практикантската програма на Axapta Masters.

За време на пограмата ќе имате можност да:

- Работите во динамична средина со интернационални проекти;

- Добиете менторство од сертифицирани експерти во полето на Microsoft Dynamics;

- Научите како дигиталната трансформација и брзо растечките трендови прават големи промени во најразлични индустрии;

- Се вработите по завршувањето на двомесечната програма.

*Вработувањето зависи од резултатите за времетраењето на програмата и изработениот финален проект или задача.

Во моментов во Axapta Masters имаме отворена практикантска програма за студенти кои студираат или дипломирале на економија, бизнис или сродни области.

Повеќе за програмата може да погледнете на Masters 101 – практикантска програма за бизнис аналитичари

Погледнете го видеото каде нашите моментални колеги го споделуваат своето искуство од Masters 101 практикантската програма. Видео интерју за Masters 101 со Филип Трпковски и Антонио Лазаровски

Накратко за компанијата

Axapta Masters e Microsoft Gold Partner и една од водечките ИТ компании во регионот специјализирани за работа со ERP решенијата на Microsoft за компании-клиенти од сите видови индустрии, лоцирани на глобално ниво. Континуирано работиме на подобрување на клиентските работни процеси преку практична примена на докажани решенија со цел зголемување на продуктивноста и поттикнување на компанискиот раст и ефикасност. Воедно Axapta Masters ги зајакнува бизнисите при процесот на дигитална трансформација, со користење на пакетот апликации на Microsoft Dynamics 365, во индустрии како што се автомобилската, производство, мода, малопродажба и големопродажба, ИТ, производство на храна и многу повеќе.

Вратите се отворени за сите млади ентузијасти кои се заинтересирани за да се надоградуваат професионално додека учат работејќи со Microsoft бизнис технологиите.

Во очекување на вашите апликации,

Тимот на Axapta Masters